Ev / Genel / İNEGÖL GENÇ YILDIZLAR PARLIYOR

İNEGÖL GENÇ YILDIZLAR PARLIYOR

Bursa’da 5 yıldır 6-14 yaş gruplarında faaliyet gösteren İnegöl Genç Yıldızlarspor kulübü yaklaşık 300 sporcu ordusu ile çocuklara, futbolun temel prensiplerini ve fair-play ruhunu öğreterek iyi bir sporcu ve birey olabilmeleri adına eğitim vermeye devam ediyor.

Tamamı antrenör lisansına sahip 20 eğitmen ile çalışmalarını sürdüren Bordo-Beyazlı kulübün ana hedef ise İnegölspor akademi ligi takımlarına oyuncu hazırlamak ve gelecekte İnegölspor profesyonel takımında forma giyecek genç yetenekleri keşfetmek.

Futbol okullarında kendi yetiştirdiği öz kaynak oyuncuları ile liglerde başarıyla mücadele eden Bursa İnegöl Genç Yıldızlarspor’un şuan U-14 Yaş Elit Ligdeki takımı ise Türkiye Şampiyona’na katılmaya çok yakın.

Bordo-Beyazlı kulübün başkanı Ahmet Neneoğlu yaptığı açıklamada, “Bursa İnegöl Futbol Okulları olarak, Mimar Sinan bölgesinde ilk olarak başlattığımız yerinde eğitim ve İnegölspor alt yapı yaş gruplarına oyuncu kazandırma projesi ile, 6-14 yaş gruplarında faaliyet gösteren çocuklarımıza, futbolun temel prensiplerini ve fair-play ruhunu öğreterek iyi bir sporcu ve birey olabilmeleri adına, tamamı antrenör lisansına sahip ve pedegojik formasyon almış eğitmenlerimizle yola çıktık.

Velilerimizin ve çocuklarımızın yoğun ilgi ve desteği ile, İnegölsporumuzun adının duyurulması noktasında yoğun bir tanıtım faaliyetiyle Mimar Sinan bölgemize ek olarak Millet, Kestel, Gülbahçe, Hürriyet ve Hamitler bölgesinde 6 saha ve 12 antrenörümüzle yerinde eğitim projesine oyuncu tarama ve kazandırma noktasında çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Aynı anlayış içerisinde Bursa merkez Yıldırım ilçesinde Bursa İnegöl Genç Yıldızlar Spor Kulübünü kurarak, sporcularımızın belirli bir yaş seviyesine gelinceye kadar yarışma ortamından uzak kalmaması için U-9, U-10, U-11, U-12, U-13 ve U-14 yaş müsabaka gruplarını oluşturduk. Yerel ligde mücadele eden takımlarımız birbirinden başarılı sonuçlara imza attı.

U-13 Elit ve U-14 Elit takımlarımız her yıl zirveye oynayan ekipler haline geldi. Yarışma gruplarında sportif direktörümüzün yanında 5 yarışma grubu antrenörü, 1 kaleci antrenörü ve atletik performans antrenörümüzle eğitim eğitim seviyemizi ve yeterliliğimizi üst seviyeye çıkarmayı başardık.

Ana hedefimiz olan İnegölspor akademi ligi takımlarına oyuncu hazırlamak ve gelecekte İnegölspor profesyonel takımında forma giyecek genç yetenekleri kulübümüze kazandırmak adına çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz.

İlk kurulduğumuz dönemden itibaren bizden desteklerini esirgemeyen İnegölspor alt yapı sorumlusu arkadaşım özgür Şahin’e teşekkür ederim.

Bursa İnegöl Genç Yıldızlarspor Kulübü yönetim kurulu ve teknik ekibi ise şu isimlerden oluşuyor: Başkan Ahmet Neneoğlu, Mali Koordinatör:Ersan Turan, Sportif Koordinatör:Akın Alkan, U-14 Teknik Sorumlusu Seçkin Kaya, U-13 Teknik Sorumlusu, Fahrettin Etyemez, U-12 Teknik Sorumlusu Erol Akcan, U-11 Teknik Sorumlusu Feyyat Özdemir, U-9 ve U-10 Teknik Sorumlusu Hakan Eryıldız, Performans Antrenörü Batu Kaan İleri, Kaleci Antrenörü Hakan Eryıldız, Medya ve Tanıtım Sorumlusu Ferhat Şenol.

Futbol Okullarındaki teknik ekip ise şöyle oluşuyor:

Mimar Sinan 2.Bölgesi Koordinatör Adem Evren, yardımcı antrenör İlyas Çalışıcı, Millet Bölgesi Ufuk Pişken, antrenör Batu Kağan İleri, yardımcı antrenör Harun Sakin, Soğukkuyu-Hürriyet Bölgesi Koordinatör Ramazan Köseni, antrenör Ayberk Örsçü, Kestel Bölgesi Koordinatör Yusuf duman, yardımcı antrenör Mete Kurt, Gülbahçe Bölgesi Koordinatör Mesut Neneoğlu, antrenörler Erol Akcan ve hakan Eryıldız, Hamitler Bölgesi antrenörler Erol Akcan ve Hakan Eryıldız.

hakkında ferhat

Ayrıca Kontrol Et

YENİŞEHİR BEYLER GİBİ

Bölgesel Amatör Lig 9.Gruptaki temsilcimiz Yenişehir Belediyespor, kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı İstanbul Beyoğlu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir