Ev / Genel / İSMETİYESPOR İŞİ SIKI TUTUYOR

İSMETİYESPOR İŞİ SIKI TUTUYOR

Süper Amatör Lig ekiplerinden İsmetiyespor teknik patronu Osman Aktaş, pandemi sürecindeki yaptıkları antrenmanlar ve sporcular ile ilgili sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu.

İsmetiyespor A Takım sporcularımızı pandemi başlangıcından bu yana Covid açısından da takip ediyoruz.

Mart’tan bu yana, yani 8-9 aylik süreçte sporcularımızın %42’si çeşitli zamanlarda Covid pozitif oldu. Yine %18’i de başkalarıyla temas sebebiyle karantina gördü.

Hazırlıklara başladığımız dönemde tüm sporcuların kan gruplarını aldık ve plazma bağışı konusunda yönlendirebileceğimizi düşündük. Tüm kulüplerin kan grupları konusunda bir data oluşturması artık şart sanırım.

Sporcularımızın bir kısmı tat ve koku yokluğu yaşadı bunun dışında bir kısmı da hafif burun tıkanıklığı ile süreci atlattı. Antrenman yapan bireylerin bağışıklık sistemi Covid’in en büyük düşmanı bunu tecrübe ettik.

A Takım sporcularımız kendilerinde herhangi bir ufacık semptom dahi görse antrenmana çıkmadı ve sürekli önlemler aldık. Haftada 3 gün ya da 4 gün antrenman yapan kulüpler için Covid den uzak kalmak daha kolay.

Sporcuların Covid’e dair ya da başka hastalığa dair belirtisi olduğunda antrenmanlar arası zaman aralığı olduğu için diğer antrenmana kadar takımdakileri koruma şansımız oluyor. Belli oluyor yani her şey zaman aralığında.

Şunu net belirtebilirim sürece baktığımda eğer doğru şartları oluşturursanız sahalar tesisler toplumun birçok alanına göre daha güvenli ve de sağlıklı.

Bireyleri sporun içerisinde tutup yaş, kilo, kronik rahatsızlık vb. sebebiyle risk grubunda yer alanları da korursak daha doğru mücadele etmiş olacağız.

Sporun bir noktada geri dönmesi güçlü bağışıklığa sahip bireylere dönüşmek açısından da çok önemli.

hakkında ferhat

Ayrıca Kontrol Et

Amatör Futbol Ligleri Uygulama Esasları yayınlandı

2020-2021 Sezonu Amatör Futbol Ligleri Uygulama Esasları yayınlandı. 2020-2021 sezonunda amatör futbol müsabaka, tescil ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir